Danışmanlık Hizmetlerimiz

Aileler, hangi aşamada olursa olsunlar çocuklarının yaşamındaki çeşitli gelişim dönemlerinde ve hem de kendi kişisel ve duygusal yaşantıları yönünden çoğu kez profesyonel psikolojik danışma ve rehberlik yardımına gereksinim duyarlar.

Merkezimizde; “Aile Danışmanlığı” altında toplanabilen bu danışmanlık hizmetleri anne ve babaların kendilerine ve çocuklarına ilişkin duygu ve düşüncelerini anlamalarına yardım eder. Aile danışmanlığı hizmetleri çocuğun yetersizliği, özellikleri, nedenleri ve çeşitli gelişim alanları hakkında bilgi veren “anne ve baba eğitimini” de kapsar. Aile etkileşim grupları Rehberlik ve Psıkolojik Danışmanlık birimimiz tarafından planlanmaktadır.

Empati Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak öğrencilerimize verdiğimiz özel eğitim ve rehabilitasyon hizmetlerinin daha nitelikli olabilmesi için öğrencilerimizin devam ettiği kreş ve okullarda aldıkları eğitimlerin aynı ortak hedefler ile devam edebilmesi için öğrencilerimizin devam ettiği kreş ve okullara terapistlerimiz ve koordinatörümüzle ziyaretlerde bulunarak danışmanlık yapmaktayız.

Yetersizlikten etkilenmiş çocukların bazıları kreş veya normal sınıf ortamına uyum sağlamakta güçlük yaşarlar. Bu çocukları gelişim özelliklerine göre davranışsal, gelişimsel ve duygusal alanlarda destekleyerek okul hayatına hazır hale getirmek, sosyal hayata kazandırmak amacıyla Empati Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak çocuklarımızın bakımını üstlenen kişilerin yeterliliklerini arttırmak amacıyla merkezimizde eğitimler düzenliyoruz.

Empati Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi olarak sivil toplum kuruluşlarına, özel kreşlere, özel okullara, ortaöğretim ve yükseköğretim kurumlarına özel eğitim ile ilgili ihtiyaç duydukları alanlarda eğitimler ve seminerler düzenliyoruz.

Top